Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/tam.opole.pl/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 471
Logopeda - artykuły

DLACZEGO TERAPIIA ZABURZEŃ MOWY JEST TAKA ISTOTNA

Jąkanie objawia się poprzez niezamierzone przez mówiącego przerwy w procesie mówienia, charakterystyczne " zacinanie się", powtarzanie sylab czy zniekształcanie wymawianych słów.

U dzieci jąkanie często mija samoistnie(tzw. jąkanie rozwojowe). Pojawia się zazwyczaj pomiędzy drugim a szóstym rokiem życia, w okresie nabywania umiejętności językowych. Ponieważ wszystkie umiejętności związane z mówieniem nie są w tym wieku jeszcze w pełni opanowane, powstają dysproporcje pomiędzy tym co dziecko może, a co chciałoby powiedzieć. Jąkanie rozwojowe w około 80 % przypadków mija wraz z wiekiem. Są jednak sytuacje, że jąkanie zamiast ustępować, pogłębia się.

Czytaj więcej: DLACZEGO TERAPIIA ZABURZEŃ MOWY JEST TAKA ISTOTNA

 LEKARZ PSYCHIATRA : TEL.  607 812 192,     505 236 261

 

 

 

logo przeciwdzialanie narkomaniiCeryfikat ISO 1136/06/2013/J/C na okres 2013-2015

  Leczenie uzależnień, DDA w ramach współpracy  ze

  STOWARZYSZENIEM STRATEGIA  tel. 609 171 715

 

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie